Windows 10 _ Ariodaad

ویندوز ۱۰ با وجود امکانات جدیدی که دارد یک سری امکانات اجباری نیز در خود نهفته دارد که گاهی نه تنها به کاربران کمکی نمی‌کند بلکه دست و پا گیر هم هست!! یکی از این امکانات اجباری، روشن شدن خودکار ویندوز دیفندر در حالتی است که شما می‌خواهید به هر دلیلی از جمله نصب نسخه‌های کرک شده نرم‌افزارهایتان، آنتی ویروس سیستم خاموش باشد؛ در ویندوز ۱۰ بطور خودکار چنانچه آنتی ویروسی روی سیستم نصب باشد ویندوز دیفندر خاموش می‌شود اما به محض خاموش شدن آنتی ویروس و یا بلافاصله بعد از بالا آمدن ویندوز و لحظه‌ای قبل از بالا آمدن آنتی ویروستان،ویندوز دیفندر روشن خواهد شد. به همین دلیل اگر شما قصد نصب کرک یک نرم‌افزار را داشته باشید حتی با خاموش کردن آنتی‌ویروستان قادر به انجام آن نخواهید بود چرا که بلافاصله ویندوز دیفندر روشن شده و اجازه‌ی این عمل را به شما نخواهد داد؛ همچنین حتی بعد از نصب نرم‌افزار کرک شده روی سیستم، بعد از بالا آمدن سیستم و قبل از بالا آمدن آنتی ویروس، ویندوز دیفندر دست به کار شده و کرک نرم‌افزارتان را که قبلا نصب کرده بودید سریعاً پاک می‌کند.
راهکارهایی برای خاموش کردن ویندوز دیفندر پیشنهاد شده که به نظرم خاموش کردن دستی از طریق رجیستری ویندوز راه حل مناسب‌تر و البته مطمئن‌تری است که در ادامه آن را می‌خوانید...

در اینجا شما روش خاموش کردن ویندوز دیفندر در ویندوز ۱۰ را از طریق تغییراتی که در رجیستری ویندوز خواهید داد فرا خواهید گرفت.

گام اول: باز کردن رجیستری
با فشردن کلیدهای میانبر Win+R برنامه‌ی Run اجرا می‌شود. Win کلیدی در صفحه‌ی کیبرد شماست که علامت ویندوز را روی آن می‌بینید. با این کار جعبه‌ی Run باز شده و در فضای خالی آن عبارت "regedit" را تایپ کرده و اینتر را وارد نمایید.

باکس Run در ویندوز ۱۰ ـ آریوداد

گام دوم: رفتن به پوشه‌ی مورد نظر مربوط به ویندوز دیفندر

در قسمت سمت چپ به ترتیبی که در کادر زیر مشاهد می‌نمایید آدرس‌ها را دنبال نموده و پوشه‌ها را باز نمایید تا به پوشه‌ی ویندوز دیفندر برسید.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender
رجیستری ویندوز ۱۰ ـ آریوداد

گام سوم: ایجاد دستور DWORD
در فضای خالی سمت راست صفحه، کلیک راست نموده و از گزینه‌ی New، گزینه‌ی DWORD (32-bit) Value را انتخاب نمایید.بصورت پیش‌فرض نام این فایل New Value #1 خواهد بود که می‌بایست نام آن را به DWORD to DisableAntiSpyware تغییـــر دهید. سپس مقدار آن را از صفــر به یک تغییر دهید.(برای این منظور باید روی فایل ایجاد شده کلیک راست نموده و گزینه‌ی Modify را انتخاب نموده و در جعبه‌ی مربوط به Value Data مقدار ۰ را به ۱ تغییر دهید و در نهایت با فشردن OK تنظیمات را تأیید نمایید)

در این روش برای روشن کردن مجدد ویندوز دیفندر تنها کافیست مقدار یاد شده در بالا به روشی که ذکر شد از ۱ به صفر تغییر دهید. (صفر برای روشن شدن و یک برای خاموش شدن ویندوز دیفندر بکار می‌رود)