Carlos Queiroz

کارلوس کی‌روش سرمربی محبوب و پر افتخار تیم ملی که پس از نشستن ایشان روی نیمکت تیم ملی تحولات عظیمی در نوع بازی و به خصوص در نتیجه‌گیری تیم ملی را شاهد بودیم ، این روزها توسط سرمربی تیم پرسپولیس مورد انتقادهای نابجا قرار گرفته که این انتقادها در نهایت به ضرر تیم ملی ایران خواهد بود و متأسفانه فدراسیون فوتبال نقش پر رنگی در حل شدن این مسائل نداشته است. انتقاد درباره‌ی نحوه‌ی برگزاری تمرینات تیم ملی از طرفی در صلاحیت سرمربی کروات تیم پرسپولیس نیست ، و از طرفی هم باید به ایشان یاد‌آور شد که در زمانی که برانکو سرمربی تیم ملی بود همین ناهماهنگی‌ها را در برنامه لیگ ایجاد می‌کرد و اتفاقا در آن زمان در مقام سرمربی تیم ملی، از مربیان لیگ برتری که مخالف برنامه‌هایش بودند شاکی بود. جالب‌تر اینکه آن همه نابسامانی‌هایی که برنامه‌های ایشان برای لیگ برتر ایجاد می‌کرد تیم ملی نتیجه هم نمی‌گرفت. به کدام جام جهانی بدون استرس راه پیدا کردیم؟ در کدام بازی با اقتدار ظاهر شدیم؟ آیا در آن زمان شاهد رویه رو به رشد و یا حتی ثابتی در تیم ملی بودیم؟!

Carlos Queiroz

کارلوس کی‌روش حالا در بیانیه‌ی جدیدی که در صفحه‌ی فیس‌بوکش صادر کرده خطاب به برانکو حرف‌های قابل تأملی زده است:


دوستان عزیز،
 
در حالی که برانکو با برنامه های آموزشی و تمرینی ما مخالفت می کند تیم کشورش کمک می کند تا چین با آمادگی بهتر در مسابقات حاضر شده و بر علیه ایران آماده شود، تیم ملی فوتبال چین دیروز با کرواسی بازی داشت.

فدراسیون و برانکو در این مورد حرفی برای گفتن دارند؟!

رقبای ما حرفه ای هستند. چین در حال حاضر مقابل ایسلند بازی های دوستانه برگزار می کند. در همان زمان خارج از تقویم فیفا ازبکستان با گرجستان و ارمنستان بازی می کند. قطر یک بازی دوستانه با مولداوی اما در ایران با برنامه های آماده سازی تیم ملی مخالفت می کنند.

واقعیت روشن است . ما یک برنامه آماده سازی حرفه ای برای رسیدن به جام جهانی روسیه 2018 آماده کردیم اما فدراسیون مخالفت کرد بدلیل اینکه گروگان یک مربی کروات است.

یک ضرب المثل یونان باستان می گوید: "اگر تا سر حد انتظاراتمان اوج نگیریم، به سطح تمرینمان سقوط می کنیم."